ANADER YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR
Merkezi Trabzon’da bulunan Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği, ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımlarını sürdürüyor.
ANADER Derneği Asım Aykan Başkanlığında ve beraberinde Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Şube Müdürü Süleyman Adıgüzel ile birlikte Ata İlkokulunda  662 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.
Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği Genel Başkanı Asım Aykan, yaptığı açıklamada, “Aylar önce Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü ile başlattığımız bu çalışma ile Trabzonumuzun 18 ilçesinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi tespit ettik. Burada bugünün küçükleri olan yarınların ise yetişkinleri olacak olan, ülkemizin geleceği çocuklarımızın çok daha iyi bir ortamda eğitim almalarını katkı sağlamak için tüm imkanrlarımızı seferber ediyoruz. ” dedi.
ANADER Derneğinin faaliyetlerini takdirle izlediklerini belirten Kaymakam Numan Hatipoğlu, "Bilindiği üzere ANADER Derneği eğitim alanında önemli faaliyetlere imza atan önemli bir sivil toplum örgütüdür. ANADER Derneği, yardıma muhtaç çocuklara sevindirerek gönüllerinde taht kurmaktadır. . Bu çalışma ve başarılarından dolayı başta Dernek Başkanı Asım Aykan Olmak üzere tüm ANADER ailesini tebrik ve takdir ediyoruz.”dedi.  
Kaymakam Numan Hatipoğlu, beraberinde ANADER Derneği Asım Aykan ve yönetim kurulu üyeleri,  Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Şube Müdürü Süleyman Adıgüzel ile birlikte sınıfları gezerek öğrencilere kırtasiye yardımında bulundular.