Hamsi Bahane, Siirt’te Kardeşlik Şahane.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde İçişleri Bakanlığımızca yürütülen Kardeş Şehirler Projesi kapsamında Ortahisar Belediyesi ile Siirt Belediyesi'nin düzenlediği Hamsi Festivali renkli görüntülere sahne oldu.
 
Festivale Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, askeri erkân ile çok sayıda Siirtli katıldı.  
 
Trabzon'dan getirilen 20 ton hamsi, 3 bin paket fındık ile Siirt'in yöresel ürünleri olan fıstık ve helva vatandaşlara dağıtıldı. Vatandaşlar festival boyunca Karadeniz'in horonu ve Güneydoğu'nun halayıyla keyiflerince eğlendi. Sanatçı Sinan Yılmaz söylediği Karadeniz türküleriyle Siirtlileri coşturdu.
 
"Kardeşliğimizi Kimse Bozamayacak”
Türkiye'nin birlik ve beraberliğini bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirten Kaymakam Tolga Toğan, “Bin yıldır yurt edindiğimiz bu güzel Anadolu topraklarında hiçbir güç kardeşliğimizi bozamayacaktır. Bizlere mükemmel ev sahipliği yapan başta sayın velimiz ve belediye başkanımız olmak üzere tüm Siirtli kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.”diye konuştu.