Hasan Ali Yücel İlkokulu Öğretmenlerinden Örnek Proje.
Hasan Ali Yücel İlkokulu’nda “Zekâ Oyunları” konulu projelerin açılışını gerçekleştiren Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Çocuklar oynayarak öğrenir. Bu nedenle bu projeyi çok önemsiyor, başta öğretmenlerimiz olmak üzere katkısı olan herkesi tebrik ediyorum” dedi.
Beraberinde Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Şube Müdürleri Recep Aydın Çakır, Emrah Koşar, Süleyman Adıgüzel, Okul Müdürleri ve öğretmenlerin katılımı ile Hasan Ali Yücel ilkokulu öğretmeni Proje koordinatörü Sevil Demirkale’nin yürütmekte olduğu “Küçük Dehaların Zekâlarındaki Büyük Mucizeler” ,Çocuk Dünyam da Hayallerim sanatla özgürleşsin” ,adlı projelerin açılışlarını Kaymakamımız Numan Hatipoğlu gerçekleştirdi. Oyunların çocukların öğrenme üzerinde büyük etkisi olduğunu belirten Kaymakam Numan Hatipoğlu, “İlkokul öğrencilerimizin daha çocuk olduklarını anlama ve onların çocukluk yaşayabilecekleri, oynayarak öğrenebilecekleri çok güze bir çalışma.  Artık günümüzde çocuklarımız kentlerde oyun onabileceği maalesef alanlarımızda yok denecek kadar az. İnternet, bilgisayar ve cep telefonu başta olmak üzere çocuklarımızın büyük bir tehdit altında olduğu günümüzde öğretmen arkadaşlarımızın çok güzel bir çalışma ortaya koymuşlar.  Ben kendilerine teşekkür ve şükranlarımızı sunuyorumdedi. Öğrencilerle yakından ilgilenen ve sohbet eden Kaymakam Numan Hatipoğlu, çocuklarla karşılıklı oyun oynayarak gönüllerini fethetti. Ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Kaymakam Hatipoğlu, çocuklara bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.
 
Oyun Alanlarını Teşvik Etmeliyiz
 
Amaçlarının Türkiye’nin geleceği olan çocukların ve gençlerin gelecekte topluma, ailelerine ve Ülkemize, faydalı birer birey olarak yetişmelerini sağlamak olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, “Çağımız da maalesef olumlu yönü olduğu gibi birçok olumsuz yönü olan sosyal medya iletişim çağındayız. Biz ne kadar bu aktivite alanlarını, oyun alanlarını çeşitlendirebilirsek öğrenmeyi de o kadar kolaylaştırmış olacağız. Bu gibi oyun alanları oluşturup sportif alanlarını çeşitlendirip inşallah okul dışı da oluşturacağımız aktiviteler ile çocuklarımızı hem ruhsal yönden hem de fiziki ve zihni yönden en iyi şekilde yetiştireceğiz Bu tür oyun alanlarını daha çok teşvik etmeli ve yaygınlaştırmalıyız..” dedi.