İHH’DAN KAYMAKAM NUMAN HATİPOĞLU’NA ZİYARET
İHH Trabzon yönetim kurulu Zühtü Kalma’nın başkanlığındaki heyet Kaymakam Numan Hatipoğlu’hu makamında ziyaret ederek yaptıkları çalışmalarla ilgi bilgi verdiler.
İHH Trabzon temsilciliği olarak   Trabzon’da ki en yoğun çalışma alanlarının başında  yetimlerin yer aldığını belirterek, “Yetimlerimize ‘Kutsal Emanetlerimiz’ olarak bakıyoruz. Trabzon’da desteklediğimiz şu an itibariyle Trabzonlu 600 yetimimiz var. Trabzon’da Yetim desteklemediğimiz ilçe yok, tüm ilçelerde yetimimiz var.  Bu yetimlerin annelerinin hesabına her ay 100 TL para yatırılıyor ve bu destek çocuklar üniversite bitirene kadar her ay devam edecek. Sadece Trabzon veya Türkiye’de değil, ülke dışında da ciddi çalışmalar yaptık. Kurban, Ramazan, Yetim Günleri, Afet durumları veya sadece yardım çalışması için 22 ayrı ülkede yardım çalışması faaliyetine katıldı. Trabzon’dan arkadaşlarımız. Sadece gittiğimiz ülkelerde değil İHH İnsani Yardım Vakfı Merkezi üzerinden Trabzon’dan gitmeden de yardım çalışması yaptık.  Trabzon’a gelen mülteci ailelerin çoğuna battaniye, mutfak eşyası, ev eşyası, kumanya, kurban eti dağıtımı yaptık.”dedi. Başkan Kalma, İHH’nın sosyal ve kültürel faaliyetlere de büyük önem verdiğini sözlerine ekledi.
KAYMAKAM HATİPOĞLU İHH HAYIR KÖPRÜSÜDÜR
İHH İnsani Yardım Vakfı, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırdığına vurgu yapan Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve kurumsallaşan bu çalışmalar kısa sürede Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur.   İHH İnsani Yardım Vakfı tüm dünyada öncelik sırasına göre; savaş ve savaşın etkisinin sürdüğü bölgelerde, afet bölgelerinde, yoksulluk olan ülke ve bölgelerde, faaliyetlerini sürdürmesi takdire şayandır”şeklinde konuştu.