Kaymakam Tolga Toğan Öğrencilerle Fidan Dikti.
Ortahisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından öğrencilerde orman ve tarım bilinci oluşturdmak amacıyla Düzyurt İlkokul ve Ortaokulunda öğrencilerle birlikte meyve fidanı dikimi gerçekleştirildi.
Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, İlçe tarım Müdürü Bülent Bayrak, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Adıgüzel, Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar, Düzyurt ve Gölçayır Mahalle Muhtarları, öğrenciler, veliler ve mahalle sakinleri katıldı. 
Kaymakam Tolga Toğan, “Ağaç yaşken eğilir. Çocuklarımıza anaokulundan başlayarak tarım ve orman bilincini oluşturmak zorundayız. Bu da okullarımız bünyesinde hatıra okul ormanı ve tarım bahçesi oluşturmakla mümkündür. Bu nedenle bu tür projeleri ve çalışmaları çok önemsiyoruz”dedi.
İlçe Tarım Müdürü Bülent Bayrak öğrencilere fidan dikmeyi, meyveciliği özendirmek,  yöresel meyve çeşitlerinin yaygınlaştırılması, öğrencilerin yöresel meyve çeşitlerini tanımasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.  Bayrak,  Yomra Elması,  Eğrisap armudu, Rize Madarini, Trabzon Hurmasını yaygınlaştıracaklarını sözlerine ekledi.
Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan Düzyurt İlkokul ve Ortaokulunda sınıf ziyareti gerçekleştirerek çocuklarla yakından ilgilendi. Daha sonra Gölçayır Mahallesinde örnek topraksız çilek yetiştiriciliği yapan çiftçi Mehmet Varol’un serası ziyaret edildi.