Ortahisar, Urfalı Öğrencileri Bekliyor.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan İçişleri Bakanlığımızca yürütülen 'Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Şanlıurfa’dan Trabzon’a gelecek olan üçüncü kafile için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.
 Ortahisar kaymakamı Numan Hatipoğıl’nun başkanlığında tüm daire amirlerinin hazır bulunduğu toplantıda 15-18/03/2018 tarihlerini kapsamayan 4 günlük gezi programı en ince ayrıntısına kadar hazırlanıyor.
 
Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Şanlıurfalı öğrenciler 15-18 Mart 2018  tarihleri arasında Trabzon’un tarihi ve turistik mekânlarını gezerek Trabzon’u  tarihi ve kültürel  açıdan tanıma fırsatı bulacaklarını belirten Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Program süresince Trabzonlu 150 ailenin yanında konaklayacak olan Urfalı kardeşlerimiz Trabzonlu yaşıtlarıyla kaynaşarak Trabzon ile Şanlıurfa arasında Kardeşlik Köprüsü oluşturacaklar. ”dedi.   
 
Şanlıurfalı öğrenciler, Trabzon’un tarihi mekânlarından Gülbaharhatun Camini, Surları, Osmanlı Kültür evi ve Şehir Müzesini gezdikten sonra Uzungöl gibi turistik mekânları gezme şansı bulacaklarını belirten Kaymakam Hatipoğlu, “Ülkemizin kardeşliği,  birliği ve beraberliği için bu projeyi çok önemsiyoruz. İnanıyorum ki, Urfalı kardeşlerimiz Trabzon’dan çok güzel izlenimlerle ayrılacaklardır.” dedi.
 
Urfalı öğrenciler, Atatürk Köşkü, Ayasofya Camii, Şenol Güneş Spor Kompleksi başta olmak üzere bir çok mekanı ziyaret etme imkanı bulacaklar.