Ortahisar’da 61 Bin  772 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı
Ortahisar’da 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi nedeniyle 61 bin 772 öğrenci karne sevinci yaşadı
Ortahisar Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu, beraberinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükür Kösea ile birlikte , 2017-2018 eğitim-öğretim yılı birinci yarıyılının sona ermesi nedeniyle Ortahisar Aydınlıkevler İmam Hatip Ortaokulunda karne dağıttı.
 Karne törenine Ortahisar Kaymakamı Numan HATİPOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, , Ortahisar Milli Eğitim Müdürü Şükür KÖSE, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bünyamin AKYÜZ, Ortahisar Milli Eğitim Yşube Müdürü Recep YDINÇAKIR ile Aydınlıkevler İmam Hatip Ortaokulundaki öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.
KAYMAKAM HATİPOĞLU, “EĞİTİMDE BAŞARILIYIZ”           
Bütün öğretmenlere, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Kaymakam Numan HATİPOĞLU, çocuklarla yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti ve “Bu tatili fırsata dönüştürmek elinizde. Elbette tatili en çok sizler hak etiniz. Gezmek, eğlenmek, en önemlisi dinlenmek hakkınız. Bütün bunların yanında, sizden okumak ve yazmak gibi iki değerli ve elzem faaliyeti de yerine getirmenizi istiyorum." dedi. Göçmen öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Biz Taürkiye’de kalmak istiyoruz. Burada mutluyuz, Ülkemize dönmek istemiyoruz” sözleri karşısında duygulu anlar yaşadı. Ortahisar’da son üç yılda 39. Sıradan 7. Sıraya yükselerek büyük başarı sağlandığına dikkat çeken Kaymakam Numan HATİPOĞLU, “Gittiğim her yerde en önem verdiğim çalışmaların başında eğitim ve öğretim gelmektedir. Öğrencilerimizin hak ettiği mekanlarda okumaları ve en iyi yerlere gelebilmeleri için mücadele vermekteyiz. Yaptığımız çalışmaların meyvelerini almanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.