Şanlıurfalı Öğrenciler Trabzon’dan Mutlu Ayrıldılar.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan İçişleri Bakanlığının destekleri ile yürütülen 'Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Şanlıurfa’dan Trabzon’a gelen Urfalı öğrenciler Trabzon’dan mutlu ayrıldılar.
 
Şanlurfa'dan  "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Trabzon’a gelen 140 öğrenci, Trabzon'un tarihi ve kültürel mekânları gezerek şehirden mutlu ayrıldılar.
 
Şanlıurfalı öğrenciler ile Trabzonlu öğrenciler ilk olarak Atatürk Köşkü ardından Trabzon Şehir müzesini gezen öğrenciler Uzungöl’ü de gezerek Trabzon’un doğasının yanı sıra evlerinde mükemmel ağırlayan Trabzonlu ailelere hayran kaldılar. Trabzon Şehitliğini de ziyaret eden Şanlıurfalı Öğrenciler aziz şehitlerimiz ve ülkemizin birlik ve beraberliği için dua ettiler.
Önce Trabzon Valiliği önünde düzenlenen 18 Mart Çanakkale etkinliklerine katılan öğrenciler valilik toplantı salonunda İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile bir araya geldiler.
 
50 Bin Öğrenci Batıyı Gezecek 
Bakan Soylu, Vali Yavuz ve Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu ile birlikte  "Biz Anadolu’yuz" projesi kapsamında Şanlıurfa'dan Trabzon'a gelen öğrencilerle Valilik toplantı salonunda bir araya geldi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Bakan Soylu, projenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde gerçekleştirildiğini vurgulayarak projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Bakan Soylu, projeye katılımın şu anda 20 bini aştığını, mayıs sonu itibarıyla projeyi tamamlamayı hedeflediklerini belirterek, mayıs sonuna kadar Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinden 50 bin öğrencinin batıdaki illeri gezeceğini, karşılıklı kardeşlik bağlarının kuvvetlendirileceğini söyledi.
 
Ailelerin Yanıda Kalmalarını  Önemsiyoruz.
Öğrencilerin ailelerin yanında misafir edilmesinin de projeyi daha iyi bir noktaya taşıdığına işaret eden Soylu, "Bir şey daha başlattı arkadaşlarımız. Bu 50 bin dışında batıdan da doğuya yeni bir süreç başlattılar. İnşallah bu süreç içerisinde bunu hep birlikte tamamlayacaklar." dedi. Daha sonra İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Valimiz Yücel Yavuz, Ortahisar kaymakamı Numan Hatipoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. Yıl dönümü dolayısıyla Urfalı öğrenciler ve şehit yakınları ve gazilerimiz ile düzenlenen programda bir araya geldiler.
 
Bakan Soylu’dan Öğrencilere Jest
İçişleri Bakanı Süleyman Soyla’nun direktifleri doğrultunusda Sahil Güvenlik Gemisi ile denizi gezen Urfalı öğrenciler ardından Trabzonspor- Y Malaytsapor maçını izleyerek Trabzonspor lehine tazahüratlarda bulundular.  Urfalı öğrenciler ardından Havalimanında çeşitli hediler takdim edilerek uğurlandılar.