Şanlıurfalı Öğrenciler Uzungöl’e Hayran Kaldılar.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan İçişleri Bakanlığının destekleri ile yürütülen 'Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Şanlıurfa’dan Trabzon’a gelen öğrenciler ziyaret ettikleri Dünyanın doğa harikası Uzungöl’e hayran kaldılar.
 
Trabzon’da birçok tarihi mekânın yanı sıra Uzungöl’ü gezen Şanlıurfalı öğrencileri Uzungöl’de Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanı Hanifi Tok karşıladı. Öğrencilerle tek tek sohbet eden ve hatıra fotoğrafı çektirip selfi yapan Kaymakam Ayrancı yaptığı açıklamada, “Sizleri Uzungöl’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Trabzon’a ve Uzungöl’e hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Hepinizin gözünde ışıl ışıl yanan ve gönlünüz gülüyor görmek, Urfa’dan Trabzon’a Uzungöl’de buluşmak beni çok mutlu etti. Urfa’mızın ve Trabzon Uzungöl dünyanın her tarafından ilgi çeken, turist çeken önemli bir yaşam merkezidir. Hem Doğu Karadeniz ve hem Doğu Anadolu bölgelerimiz kardeşliği ve gönül birliği açısından çok önemli bir projedir. Çok güzel hazırlanmış sosyal bir projedir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” Şeklinde konuştu. Çaykara Belediye Başkanı Hanifi Tok, Urfalı öğrencileri Uzungöl’de ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu kaydetti.  Uzungöl’e hayran kaldıklarıın belirten Urfalı öğrenciler, “Trabzon çok güzel bir şehir. Denizi çok güzel, Yeşili, mavisi, denizi, bıol ormanları daha önemlisi sıcakkanlı insanları çok güzel, fırsat buldukça Trabzıon’a gelmek istiyoruz” şeklinde konuştular.
Öğrenciler bugün Trabzon’a Vali Yücel Yavuz’un misafirleri olacak. 18 Mart Çanakkale etkinliklerine katılacak olan Urfalı öğrenciler Söre Gölünü ziyaret edecekler ardından akşam uçağı ile memleleklerine geri dönecekler.