Şehit Komiser Tamer Aktaş’ın Eşinden  Kaymakam Tolga Toğan’a Ziyaret.
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde PKK’lı teröristlerce bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Özel Harekat polisi Komiser Yardımcısı Tamer Aktaş’ın eşi Fatma Aktaş ve Kızı Betül Aktaş, Kaymakam Tolga Toğan’ı makamında ziyaret etti.
Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde 31 Mart 2016 günü terör örgütü mensuplarının bombalı saldırısında ağır yaralanan, Diyarbakır’da tedavi gördüğü hastanede şehit olan ve 6 Nisan 2016’da baba ocağı Gümüşhane’de ebediyete uğurlanan özel harekat Komiser Yardımcısı Tamer Aktaş’ın eşi Fatma ve dünyalar tatlısı kızı Betül Aktaş, dönemin Diyarbakır Kaymakamı ve Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan’ı makamında ziyaret ederek duygulu anlar yaşadılar.
Kaymakam Tolga Toğan Duygulu Anlar Yaşadı.
Şehit Komiser Yardımcısı Tamer Aktaş’ın eşi Fatma Aktaş ve Kızı Betül Aktaş’ın kendilerini ziyaretetlerinden dolayı son derece dulygulandığını belirten Kaymakam Tolga Toğan: "Şehidimize tekrar Allah'tan rahmet diliyorum. Aziz şehitlerimiz sevgili Peygamberimize ve Peygamberlere en yakın makamda muamele görecekler. Merhim Akif’in ifade ettiği gibi; 'Ey şehid oğlu şehit istemem benden makber, sana âgûşunu açmış duruyor peygamber.' Şehitlerimiz büyük bir mücadeleyi dinimiz, özellikle vatan millet ezanımız için verdiler veriyorlar. Zira Rabbimiz malum ayeti kerimesinde; 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar dirilirdir, siz bilemezsiniz.' Dolayısıyla Şehit Komser Tamer Aktaş kardeşimiz, aslında o hep aramızdadır. Bu vesile ile tekrar sizlere başsağlığı diliyorum."dedi.
 
“Fatma Aktaş, Şehit Eşi Tamer Aktaş’ı Anlattı.”
Eşinin Artvin’de görevliyken geçici görevle ve gönüllü olarak Diyarbakır’a gitmesiyle ilgili yaşananları anlatan Fatma Aktaş, “Artvin’deydik biz o dönemde. Malum olaylar devam ederken gönüllü bir şekilde eşim dilekçe göndermiş. Ama tabi benim bunlardan haberim yok. Onun oraya gitmek isteyeceğini zaten biliyordum. Olaylar başladığı sırada eşim oraya değil yurt dışına gönderilmişti. Dönüşte de geliyor, 3 aydır görmüyorsunuz eşinizi, her şeyinizi, çocuğunuz çok özlemiş. Bir gün operasyon çantası sırtında işten geldi kapıyı açtım ‘Hatun ben Diyarbakır'a gidiyorum’ dedi. Nasıl ya dedim. Neden Diyarbakır, neden bu kadar sevinçlisin dedim. Dedi ki işte timimi alacağım. Ben çok üzüldüm, daha yeni gelmiş. Şimdi çok sevinçlisin dedim Diyarbakır'a gidiyorsun gezmeye veya tatil değil bu dedim. Gidiyorum gitmeye de şehitlik öyle istenilince yaşanan bir durum değil, Rabbim nasip edecek sen de şehit olacaksın dedi. Ama ben o sevincini asla unutmuyorum” ifadelerini kullandı.
 “Evladını Şehit Babası Gibi Yetiştirmek İstiyor”
Kızı Betül Aktaş’ı ve öğrencilerini şehit eşi Tamer Aktaş gibi yetiştirmek istediğini belirten anne Fatma Aktaş, “Evladımı babası gibi vatansever, öğrencilerimi de vatansever, bu toprağın kıymetini bilen, bu bayrağın ne kadar kıymetli, şerefli bir bayrak olduğunu anlatabilirim inşallah”şeklinde konuştu.