TRABZON GÜNLERİNE YOĞUN İLGİ VAR
Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 25 Mayıs’ta başlayan ve 28 Mayıs akşamına kadar devam edecek olan Trabzon Günleri yoğun katılımla devam ediyor.
Ortahisar Kaymakamlığımızın alanda oluşturduğu stant katılımcıların akınına uğrarken standımızı ziyaret gelen misafirleri bizzat ağırlayan Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu, misafirleri Trabzon’dan getirdiği hediye paketleri ile uğurluyor.  İçişleri bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun yanı sıra  eski bakan Cevdet Yılmaz, eski valilerimizden Yılmaz Ergun, Abdil Celil Öz, milletvekillerimiz, sanatçı Sinan Yılmaz gibi bir çok ünlü standımızı ziyaret ederek Kaymakamımız Numan Hatipoğlu tarafından ağırlandı. Ortahisar Belediyemiz Trabzon’u tanıtıcı materyaller ücretsiz olarak dağıtırken, Ortahisar Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu, İMKB Kız Meslek Lisesi ve Olgunlaşma Enstitüsü yöremize ait el sanatları ürünleri ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Kaymakam Numan Hatipoğlu, Ankara’daki Trabzonlular ve Karadeniz sevdalıları ile bir araya gelmekten onur duyduklarını söyledi. Kaymakam Hatipoğlu, ilk kez katıldığı Trabzon tanıtım fuarının Trabzon turizmine önemli katkı yapacağını söyledi. Trabzon’un bir kültür kenti olduğunu belirten Kaymakam Hatipoğlu, “Buradaki yoğun ilgi beni çok heyecanlandırdı. Ziyaretçilerimizi Trabzon’a davet ediyoruz. Trabzon’a gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlayacağız” şeklinde konuştu. 
BAKAN SOYLU, “MUHTEŞEM BİR TABLO”
İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Ankara’da düzenlenen Trabzon Günlerinde basının sorularını   cevaplandırdı. Bakan Süleyman Soylu ziyareti sırasında Trabzon Günleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Yıllardan beri yapılıyor. Her yıl üzerine katılarak gidiliyor. Özellikle insanların hemşerilerimizin ilgisi son derece yüksek. Her şehirden insanın burada kendini bulabilmesi. Yöresel ürünlerimizi ağız tadını damak zevkini ortaya koyan esnafımızın bir arada yer aldığı bir organizasyon bunda basınımızın da ilgisi çok önemli. Hem samimiyet var. Hem de en iyisini sunma gayreti var. Herkes biraz itina ile var olanı sunmaya çalışıyor. Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Muhteşem bir tablo. Sizlere de teşekkür ediyoruz.” dedi.
 
MEHTER TAKIMI YİNE ZİRVEDE
Ankara’da düzenlenen Trabzon Günleri olanca hızıyla devam ederken, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kanuni Mehteran Takımı her zaman olduğu gibi yine vatandaşların akınına uğradı.  Etkinliklerin başladığı 25 Mayıs’tan itibaren her gün birkaç konserle katılımcıların karşısına çıkan Mehteran Takımı, Türk-İslam dünyasının kahramanlık marşlarıyla Ankara’daki Trabzonlular ve Trabzon’un misafirlerine heyecan ve duygu dolu anlar yaşattı. Katılımcılar mehteran ekibiyle birlikte fotoğraf çekilebilmek için adeta birbirileriyle yarışıyor. 15 kişilik özel ekiple etkinlikler için Ankara’ya gelen mehteran takımı, etkinliklerin sonuna kadar gösterilerine devam edecek.