Trabzon-Mardin Kardeşlik Köprülerin Temelleri Pekiştiriliyor
Doğu ve Güneydoğu illeri ile kardeşlik köprülerini pekiştirmek amacıyla geçen yıl Mardin’de düzenlenen “Hamsi Şölenin” ardından Trabzon’da “Bulgur Festivali” düzenlendi.
Festivalde konuşan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, düzenlenen etkinliklerin Türkiye'nin birlik ve beraberliği için güzel bir adım olduğunu vurgulayarak, "Bu organizasyonlar daha da yaygınlaşarak devam edecektir inşallah. Ortahisar Belediyesi'nin, Kızıltepe'de başlatmış olduğu 'Hamsi Festivali' burada 'Bulgur Festivali' olarak devam ediyor." ifadelerini kullandı.
Kaymakam Tolga Toğan, “81 İl Hep Kardeşiz.”
Festivalde konuşan Kaymakam Tolga Toğan kardeşliğe vurgu yaparak, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde Sayın Cumhurbaşkanımızın ferasetiyle ve himayesinde özellikle İçişleri Bakanımızın, bölgedeki mülki idare amirlerimizin, valilerimizin, kaymakamlarımızın olağanüstü gayretleriyle terörle mücadelede çok önemli bir noktaya gelmiş bulunmaktayız. Şunu özellikle söylemek istiyorum. 81 ilimizin insanları, toplumumuz birlik ve beraberlik içerisinde hep kardeşiz. Mardin ve Trabzon olarak bugün bu kardeşliği birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla biraradayız. Mardin’den gelen hemşehrilerimize tekrar hoşgeldiniz diyorum. Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği olan başta Sayın Valimize, sayın belediye başkanımıza, Mardin Kızıltepe Kaymakamımıza, Derik Kaymakamıza, Artuklu Kaymakamımıza teşekkür ediyor hepinize saygılar sunuyorum.”dedi.
Çanakkale Ruhu Burada
AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu da, "Çanakkale ruhu burada, Türkiye burada. Bu akşam Türkiye'nin yaşamış olduğu kardeşlik ruhu Ortahisar'dan tüm Türkiye'ye hızla yayılıyor." ifadelerini kullandı. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Türkiye'deki kardeşliği kimsenin bozamayacağını belirterek, “Kuzey-Güney ve Doğu-Batı'yı bir araya getirerek bütün dış ve iç düşmanların oyununu bozacağız. Kardeşçe ve beraberce yaşamamızı istemeyenlere karşı her zaman olduğu gibi dimdik ayakta olmaya devam edeceğiz.”dedi.
Mardin Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer ise, Ortahisar Belediyesinin büyük bir sorumluluk ortaya koyduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Festival Sanatçı Sinan Yılmaz’ın konseri ile sona erdi
.