Yeşilvadi’de Çay Tarımı Projesi Start Aldı.
Ortahisar İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından tarım dışı arazilerin tarıma kazandırılması amacıyla Yeşilvadi’de çay tarımı projesi başlatıldı.
Ortahisar İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Tarım ve Orman Bakanlığına sunulan 9 mahalle ile ilgili tarım dışı arazilerin tarıma kazandırılması ve çay üretim alanlarının genişletilmesi amacıyla pilot mahalle olarak seçilen Yeşilvadi Mahallesinde düzenlenen proje tanıtım toplantısına Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Yüzbaşı Osman Sağlam, İlçe Tarım Müdürü Bülent Bayrak, Yeşilvadi Mahallesi Muhtarı İhsan Öztürk ve vatandaşlar katıldı.
Çay tarımının bölgede uygulanabilirliğin yüksek olduğunu belirten Kaymakam Tolga Toğan, “Bu proje istihdama ve dolayısı ile ekonomiye önemli katkı sağlayacaktır. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi. Ortahisar İlçesinde yaklaşık 3 bin 500 dönüm çay tarımı yapıldığını hatırlatan İlçe Tarım Müdürü Bülent Bayrak, “Bu proje ile birlikte çay tarım alanlarını 5-6 bin dönüme çıkarmayı hedefliyoruz. İlk aşamada Yeşilvadi Mahallemizde atıl vaziyette bulunan 4 yüz dönümü çay alanı olarak tarıma kazandırmayı planlıyoruz”şeklinde konuştu.